>Psychoterapia Lublin

Skontaktuj się z nami

Telefon :
+48 606 222 335

E-mail :

Skype ( psycholog online ) :
psycholog-lublin

Psychoterapia młodzieży i dorosłych

Psychoterapia to profesjonalna pomoc osobom cierpiącym z powodu różnego rodzaju trudności psychicznych, takich jak depresja, nerwica, lęki, zaburzenia emocjonalne i osobowościowe, trudności w relacjach z ludźmi.

Dobra psychoterapia pomaga odnaleźć źródło problemów a dobry psycholog towarzyszy w tym procesie nadając korzystny kierunek wspólnej pracy. Dzięki psychoterapii uzyskuje się nowe spojrzenie na siebie i wypracowuje korzystniejsze sposoby rozwiązywania sytuacji problemowych.

Psychoterapia pomaga czuć się dobrze ze sobą jak również wykształcić umiejętności pozwalające na budowanie pozytywnych i satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi. Zmiany, jakie z pomocą psychologa zachodzą w psychice mają charakter rozwojowy.

Psychoterapia LublinPsychoterapia pomaga wielu osobom w radzeniu sobie z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi, takimi jak:

  1. Lęk, niemożność poradzenia sobie w pewnych sytuacjach, trudności z koncentracją, lęk przed porażką, pracoholizm, traumatyczne doświadczenia, konflikty w pracy
  2. Stres lub dojście do siebie po sytuacji stresowej
  3. Brak zaufania lub nadmierna nieśmiałość
  4. Niepokojące uczucia takie jak depresja, smutek, żal, pustka, gniew, nierozwiązane problemy, samotność, frustracja, niska samoocena
  5. Huśtawki nastroju
  6. Trudność tworzenia / utrzymywania relacji międzyludzkich lub angażowanie się w relacje niezadowalające bądź niszczące, konflikt relacji, oddzielenie, problemy w związku / małżeństwie i pomocna w ich przezwyciężeniu bądź precyzyjnym określeniu terapia małżeńska
  7. Trudność pogodzenia się ze stratami takimi jak utrata bliskiej osoby, rozwód lub utrata pracy
  8. Samookaleczenia
  9. Zachowania obsesyjne
  10. Ataki paniki i fobii
  11. Osobiste decyzje o rozwoju tożsamości, seksualności i kierunku życia

Skuteczność, jaką zapewnia psychoterapia, zależy w dużej mierze od jakości relacji między psychologiem a pacjentem. Kluczem do sukcesu w psychoterapii jest znalezienie odpowiedniego terapeuty.

Dobry psycholog potrafi zbudować związek między sobą a klientem, który wynika z zaufania i zrozumienia problemów i oczekiwań klienta.

Podejmując decyzję o wyborze psychologa, dobrze jest odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  1. Czy czuję się komfortowo mówiąc terapeucie o trudnych, głęboko skrywanych czy intymnych szczegółach swojego życia?
  2. Czy czuję się z nim bezpiecznie?
  3. Czy odpowiada mi jego podejście do mnie?
  4. Czy mogę być przy nim całkowicie otwarty/a?

Zaufanie do swojego terapeuty jest niezbędne do tego, aby psychoterapiabyła skuteczna.

Psychoterapia może być trudnym doświadczeniem, może też minąć trochę czasu, zanim odczują Państwo wymierne rezultaty. Psychoterapia w LubliniePolega na badaniu uczuć, przekonań, myśli i znaczących wydarzeń - czasami z dzieciństwa, z historii osobistej, w zorganizowany, będący pod stałym nadzorem psychologa sposób, aby móc to zrobić bezpiecznie dla klienta.

Psychoterapia ma charakter analityczny; koncentruje się zarówno na świadomych jak i nieświadomych doświadczeniach w celu określenia obecnego zachowania. Klient jest zachęcany do rozmowy na temat jego głębokich przekonań o własnej osobie, relacji z rodzicami i innymi ważnymi osobami, do skupienia się na ujawnieniu nieświadomych treści własnej psychiki aby złagodzić napięcie psychiczne.

Psycholog ma na celu pomóc klientowi uzyskać wgląd w jego trudności, cierpienia, kierujące nim motywacje oraz nauczyć go sposobów radzenia sobie w problematycznych dotychczas sytuacjach lub wprowadzenia zmian w swoim myśleniu i zachowaniu.

Bez względu na technikę i sposób leczenia, psychoterapia nie jest magicznym lekiem - jest to proces, który z pomocą, jaką daje psycholog, ma pomóc Państwu znaleźć możliwości pozytywnych zmian w sobie.

Psychoterapia może prowadzić do nowych perspektyw rozwoju emocjonalnego i osobowościowego, wzrostu poczucia możliwości wyboru i bogatszego doświadczania własnej osoby jak i związków z innymi ludźmi.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.